Det digitale i biblioteket - Idéfestivalen
Lørdag 17. september går den tredje Idéfestivalen av stabelen på UiO, og tema denne gang er digitalisering.
Språk, ytringsfrihet, relasjoner i teknologiens tid og IKT og læring er noen av temaene som tas opp i foredrag og debatter. I tillegg lanseres den digitaliserte versjonen av Henrik Ibsens skrifter, Martin Giese skal snakke om semantisk web og internetts fremtid, og Google Norges sjef Jan Grønbech løfter litt på sløret om Googles algoritmer.
De fleste foredragene holdes i Georg Sverdrups hus, og HumSam-biblioteket har derfor plukket ut noen digitale smakebiter fra samlingen og viser frem disse på skjerm på lørdag. Minuskel, Eighteen Century Collections Online, Google books eller Nbdigital – mulighetene for å lese digitale bøker er mange. Kom og ta en titt i disse skattkamrene, og lær hvordan du får tilgang hjemmefra.
Vi har også bøker om digitalisering hvis du heller vil ha papir mellom fingrene. Lørdag er biblioteket åpent fra 09:00 - 15:00. Velkommen!