Meld deg på kurset
I dette kurset lærer du
Kurset gir en introduksjon til store språkmodeller (LLM-er), som ChatGPT, Gemini Notebook og Gemini. Først sier vi litt om hvordan språkmodeller virker, og hvilke muligheter og begrensninger de har. Deretter viser vi litt praktisk bruk, med hovedfokus på GPT UiO og Gemini Notebook. Underveis er det øvingsoppgaver i blant annet GPT UiO og Gemini Notebook.
Omtrentlig tidsplan
| 45 min | Hvordan språkmodeller virker |
| 15 min | Pause |
| 45 min | Bruke GPT UiO og Gemini Notebook til å lære |
| 15 min | Pause |
| 45 min | Mer Gemini Notebook for å lære og ansvarlig bruk av KI |
Hvis du bare vil være med på deler av kurset, så er det greit. Men det er fint om alle er med fra starten.
Målgruppe
Studenter ved UiO
Forkunnskaper og gjennomføring
- Ingen forkunnskaper er nødvendig
- Format: Fysisk kurs
- Ta med: PC
- For å kunne bruke Gemini Notebook, må du gi samtykke til at UiO deler e-postadressen din med Google Workspace. Gå til Samtykke for tjenester på UiO, og gi «Samtykke for bruk av Google Workspace ved UiO». Etter 15 minutter kan du logge på Google-tjenester med <brukernavn>@uio.no (Feide-ID).
- Noen av øvelsene i kurset går ut på å oversette eller få tilbakemeldinger på tekst. Derfor er det fint om du på forhånd finner en kort tekst (en halv side er nok) som du har skrevet selv eller kjenner godt.